İstanbul Anadolu Yakası
0532 689 44 91

Blackout Stor Perde

Blackout stor perde, yaşam alanlarında sıklıkla tercih edilen modeller arasında yer alır. Yaşam alanlarında pek çok farklı odada kullanılabilmektedir. Karartma olarak da adlandırılabilen blackout stor perdeler özelliği ile bu ismi almaktadır. Bu şekilde adlandırılmalarının nedeni tamamen kapalı konumdayken ışığı engellemesidir. Işık geçirgenliğini bu şekilde sıfıra indirebilmektedir. Yani tamamen karanlık bir alan sunulabilmesi mümkündür. Bu özelliği de yatak odası gibi alanlarda tercih edilmesine neden olur. Sabahları güneş ışığının odalara girmemesini bu şekilde de uykuların bölünmemesini sağlar. Blackout stor perdelerin sahip olduğu kumaşlar bu etkilerin görülmesinde rol oynar. Klasik perde kumaşlarında farklı özelliğe sahip kumaşlara blackout perde üretiminde yer verilir.

Blackout Stor Perde Kullanımı

Blackout stor perde kullanımı stor perde sistemleri ile benzerlik taşır. Yani sistemleri aynıdır. Bu da aynı şekilde kontrol edilebildiği anlamına gelir. Perdelere bağlı olan zincir ya da ip yardımıyla perdelerin açılıp kapatılması mümkündür. Temizliği de oldukça rahattır. Blackout stor perdeler silinerek ya da yıkanarak temizlenebilir. Kumaş özellikleri farklı olsa da aynı kullanım söz konusu olur. Blackout perdeler, karartma kumaşına sahiptir. Bu kumaşlar da özel bir teknik ile dokunur. Yapısında farklılıklar görülür. Bu farklılıklar da pencereye gelen ışığın tamamen engellenmesini sağlar. Evlerde ya da çalışma alanlarında bu perde modellerine sıklıkla yer verilir. Modern tasarımı ve de işlevi ile tercih edilir.

Blackout Stor Perde Avantajları

Blackout stor perde modelleri pek çok avantaj sağlamaktadır. Işığın tamamen engellemesi ile çok ışık alan mekanlar için bir seçenek oluşturur. Özellikle ışık nedeni ile uyku problemi yaşayanlar için bir seçenektir. Oturma ya da televizyon kullanılan odalar için de bu perdeler tercih edilebilmektedir. Yine ışığı tamamen engellemesiyle ekranların parlamasının önüne geçer. Bu şekilde keyifli aktivitelerin engellenmesinin önüne geçilir. Bilgisayar kullanılan çalışma alanları için de yine bu perde modelleri tercih edilmektedir. Sizler de evlerinizde çok ışık alan odalara sahip iseniz blackout stor perde modellerini kullanabilirsiniz. Renk seçenekleriyle de dekorasyonlarınıza uygun seçimler yaparken blackout stor perdelerin avantajlarından yararlanabilirsiniz.

HEMEN ARAYIN,

EKİBİMİZ SİZLERE YARDIMCI OLMAK İÇİN BEKLİYOR

0216 688 44 91

BENZER ÜRÜNLER
1