İstanbul Anadolu Yakası
0532 689 44 91

Plise Perde

Plise perde, modern ev tanımıyla birlikte ortaya çıkan yeni nesil perdelerden biridir. Pliseleme genel olarak polyester ve suni deri gibi kumaşların makineler yardımıyla katlanması sonucunda oluşan sisteme denir. Pliseleme işleminin perdelerde kullanılmaya başlanması, plise perdelerin kalite olarak oldukça iyi bir seviyeye gelmesine ve modern görünümü ile kullanıldığı alana güzel bir hava katmasına sebep olmaktadır. Plise perde, adını da aldığı pliseleme işleminden dolayı katlı halde duran bir perde çeşididir. Bu perde çeşidinde yukarı ve aşağı yönlü iki hareket ile kullanım sağlanmaktadır. Alt ve üst kısımlarında sağlam bir çıta kullanılması ve ortasından tutarak rahatça aşağı ve yukarı yönlü hareket ettirilebilmektedir.

Plise Perde Kullanımı

Plise perde, kullanım alanı olarak oldukça farklı yerlerde karşımıza çıkabilmektedir. Modern görünümünden dolayı ev dışında çalışma alanlarında, ofislerde, kapalı teraslarda ve balkonlarda kullanıldığı görülür. Plise perdeler alt ve üst kısmında olan alüminyum çıtaların arasında perde kumaşının katlanarak ve açılarak kullanılması ile çalışmaktadır. Alt ve üst kısımda bulunan çıtaların ağırlığı perdenin açılma ve katlanma prensibine göre perdeyi hangi seviyede kullanmak isterseniz o seviyede kalmaktadır. Diğer perde modellerine göre farklı bir düzeneğe gerek kalmadan çalışması ile diğer perde modellerinden ayrılan bir yapıya sahiptir. Plise perdeler ile mağazaların camlarında, havaalanı gibi uzun tavan yüksekliğine sahip ve camdan oluşan binalarda da sıkça karşılaşılabilmektedir.

Plise Perde Fiyatları

Plise perde, kullanım alanları ve boyutları bakımından oldukça çeşitli bir perde çeşididir. Yapım aşamasında kullanılan kumaş çeşitleri ve renkleri oldukça fazladır. Geniş bir kullanım alanı yelpazesine sahip olması, farklı boyutlarda ve farklı kumaş çeşitlerinin bir araya gelmesi sebebiyle sabit bir fiyat söz konusu değildir. Kullanıcıların tercih ettiği boyut, renk ve kumaşlar sebebiyle farklı fiyatlarda olabilmektedir. Plise perdelerde vidalama ve bantlama olarak iki sistem kullanılarak sabitlenmektedir. Bu iki farklı seçenek de fiyata etki edebilmektedir. Uzun ömürlü, modern bir perde çeşidi olan plise perde neredeyse her alanda kullanılabilmektedir. Yapısı sebebiyle mahremiyet konusunda iyi olan plise perde aynı zamanda yanmaya karşı da dayanıklı bir perdedir.

HEMEN ARAYIN,

EKİBİMİZ SİZLERE YARDIMCI OLMAK İÇİN BEKLİYOR

0216 688 44 91

BENZER ÜRÜNLER
1