İstanbul Anadolu Yakası
0532 689 44 91

Stor Perde

Stor perde, modern perde sistemleri denildiği zaman akıllara gelen modellerden biridir. Basit bir sisteme sahip olan stor perdeler pek çok iç mekanda da kullanılmaktadır. Stor perde sistemi, alüminyum bir borunun üzerine kumaş sarılması ile ortaya çıkarılır. Kumaş türleri ya da tasarımları değişebilir. Ancak bu durum stor perde sistemini değiştirmemektedir. Tüm stor perdeler aynı sistemle kullanılır. Manuel kullanıma sahip bu sistemlerin kullanımı da oldukça rahattır. Stor perdelerin yanında yer alan zincirler ile perdenin açılıp kapanması sağlanır. Bu perde sistemlerin korniş üzerine, duvara ya da tavana monte edilmesi, sabitlenmesi de mümkündür. Bu şekilde de oldukça farklı alanlarda kullanılabilir.

Stor Perde Özellikleri

Stor perde özellikleri stor perdelerin çeşitlerine göre farklılık gösterebilmektedir. Farklı kumaş özelliklerine sahip olabilen stor perdelerin tasarımları değişebilir. Bunun dışında tasarımı ve kumaş türü fark etmeksizin bu perde modelleri ışığın iletilmesinde rol oynamaz. Fakat ışık geçirgenlikleri stor perdelerin sahip olduğu kumaş türlerine göre değişebilir. Ancak yapısı gereği gölge görünümü gibi konularda sorun yaşamamak için stor perdeler oldukça doğru bir seçim olur.  Stor perdeler, sistemleri ve yapımında kullanılan kumaşlar ile farklılık yaratırlar. Bu perde modellerinde de kumaş kullanılsa da klasik perde kumaşlarında farklı bir yapıya sahip olduğu görülür. Kumaşların sistem üzerinde kaymaması için sertleştirilmesi gerekir. Bu da stor perdelerin daha sert bir yapıya sahip olmasını sağlar.

Stor Perde Çeşitleri

Stor perde çeşitleri farklı tasarımlara sahip olabilmektedir. Tasarımlarında görülen farklılıklar çeşitleri oluşturur. Perdelerin kumaş türleri de yine tasarımlar ve çeşitler üzerinde etkilidir. Stor perdeler yaşam alanlarında dekorasyonlara uyum sağlayacak şekilde kullanılır. Şık ya da daha modern dekorasyonlara sahip iç mekanlar için farklı stor perde modelleri tercih edilebilir. Örneğin daha klasik dekorasyonlar tül stor perdelere yer verilebilir. Bu da bir bütün oluşturulmasını sağlar. Ofis ya da işletmelerde de tek renk ve daha düz stor perde çeşitleri değerlendirilebilir. Sizler de ofislerinizde ya da yaşam alanlarınızda stor perdelere yer vermek istiyorsanız size uygun modelleri değerlendirebilirsiniz.

HEMEN ARAYIN,

EKİBİMİZ SİZLERE YARDIMCI OLMAK İÇİN BEKLİYOR

0216 688 44 91

BENZER ÜRÜNLER
1