İstanbul Anadolu Yakası
0532 689 44 91

Zebra Perde

Zebra perde, stor perde modelleri ya da stor perde sistemleri arasında yer almaktadır. Ancak birkaç farklı özelliğinden söz edebilmek mümkündür. Zebra perdeler hem tül hem de güneşlik olarak kullanılabilmektedir. Yani gündüz ya da gece kullanımı için farklı seçenekler sunabilir. Perde sisteminin tamamen kapatılması yani güneş ışığının tamamen kesilmesi mümkündür. Buna ek olarak isteğe bağlı olarak ayarlandığı zaman güneş ışınlarının mekanları aydınlatmasını da sağlar. Bu da önemli özellikleri arasındadır. Zebra perde, ismini görünümünde alır. Tül ve kumaş oluşan, şeritlere sahip görünümü ile zebra perde olarak adlandırılır. Klasik stor perde ile arasındaki farklar merak edilebilir. En önemli farklılıkları ışık geçirgenliklerinin değişmesidir. Zebra perdeler ışık geçirgenliğine sahip iken stor perdeler için bu durum söz konusu olmaz.

Zebra Perde Çeşitleri

Zebra perde farklı renk seçenekleri sunar. Bu da çeşitlerinin bulunabildiği anlamına gelir. Zebra perdelerin bir bölümü tülden bir bölümü de farklı kumaştan oluşur. Tül kısmı mekanların ışık almasını sağlamak için önemli olur. Genellikle tüm modellerde bu bölüm benzerdir. Ancak ışığı ışığın engellenmesini sağlayan diğer kısmı çok farklı renklere, tasarımlara sahip olabilir. Koyu ya da daha açık renklerde çeşitleri bulunabilir. Bu alanların renkleri de seçimler için önemli olur. İç mekan dekorasyonlarında ağır basan renklere göre zebra perde çeşitleri arasında seçim yapılabilir.

Zebra Perde Kullanımı

Zebra perde kullanımı oldukça rahat perde sistemlerindendir. Kornişlere ya da tavana monte edilerek sabitlenir. Stor perdelere benzer şekilde kullanılır. Perde sistemlerinin yanında yer alan zincirler ile perdelerin açılıp kapatılması mümkündür. Bu şekilde ışık geçirgenliği istenilen şekilde ayarlanabilir. Bu da stor perdeler ile karşılaştırıldığı zaman konforlu bir kullanım sağlar. Zebra perdelerin temizliğinin nasıl yapıldığı da merak edilebilir. Bu perdelerin silinerek temizlenmesi ya da yıkanabilmesi mümkün olur. Evlerde pek çok alanda rahatlıkla kullanılabilir. Mutfak, oturma odası ve çalışma odası gibi farklı odalar için farklı modeller tercih edilebilir. Ofis gibi çalışma alanlarında da rahatlıkla kullanılabilir. Seçimlerinin de kullanım alanlarına ve dekorasyonlara göre yapılması mümkün olur.

HEMEN ARAYIN,

EKİBİMİZ SİZLERE YARDIMCI OLMAK İÇİN BEKLİYOR

0216 688 44 91

BENZER ÜRÜNLER
1