Scroll Top
İstanbul Anadolu Yakası
0532 689 44 91

Perde En İyi Nasıl Yıkanır

stor-perde

Perde en iyi nasıl yıkanır noktasında sizler için değerlendirmede bulunacağız. Ev içerisinde en fazla göze çarpan eşyalardan biride perdelerdir. Evin temiz ve düzenli görünümünde ciddi bir etkisi vardır. Diğer perdelere oranla tül perdelerin temizliği daha pratiktir. Yıkama talimatları ürün detayları, marka ve kumaş gibi seçenekleri barındırır. Kullanım alanı ise ürünün ne sıklıkla temizlenmesi gerektiğini kullanıcılarına ifade eder. Hassas kumaş yapısına sahip olan tüllerde karışık yıkama tavsiye edilmez. Tül ve perdeleri ayrı ayrı makinada yıkamak sizlere daha fazla hijyen sunacaktır. En düşük sıcaklık olan 30 derecede yıkanması gerekir. Ayrıca yıkama sonrasında kurulama ve sıkma gibi işlemler tavsiye olunmaz.

 

Perde Yıkama Talİmatları

Perde en iyi nasıl yıkanır sorusu kapsamında tül ve perdeler için hafif bir program tercih edilmelidir. Nemli olabilecek şekilde yıkanması gerekir. Bu hafif nemli yapısı ile asıldıklarında kuruma daha hızlı gerçekleşecektir. Ayrıca kırışma gibi durumların önüne geçilmiş olur. Beyazlatma işlemleri perde ve tül temizliklerinde önemlidir. Beyazlatma işlemleri için perde ya da tüllerin bir gece öncesinde sodalı su içerisinde bekletilmesi verim sunar. Ayrıca makinede yıkanma esnasında deterjan haznesinde bulaşık makinesi tableti eklemek de başka bir yöntem olarak ifade edilebilir. Eğer perdelerinizin beyazlatılması ve parlaklığını korumak istiyorsanız deterjan bölmesine 2-3 kaşık toz şeker ekleme de yapılabilir.

 

Perde Yıkama Yöntemlerİ

Perde en iyi nasıl yıkanır ve yöntemleri kapsamında kirlerin yok edilmesi amacıyla sirke de kullanılabilir. Derinlemesine temizlik sunacağından makinanın deterjan haznesinde 1 çay bardağı sirke eklenerek yıkama yapılabilir. Makine haznesinde kaya tuzu eklenmesi de en iyi beyazlatma yöntemleri arasında sayılır. Karbonat kullanımı ise oldukça yaygın bir yöntem olarak yer alır. Makinanın deterjan bölmesine 3 yemek kaşığı karbonat ekleyerek 30 derece yıkanması önerilir. Bu gibi yöntemlerle beraber perde en iyi nasıl yıkanır sorusunun yanıtını almış olursunuz. Bu saydığımız yöntemlerle beraber tülleriniz hem yumuşak hem de daha parlak bir görünüm kazanacaktır. Geniş model aralığı ve uygun fiyat politikasından faydalanmak için web sitemizde yer alan ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.