İstanbul Anadolu Yakası
0532 689 44 91

Alüminyum Jaluzi Perde

Alüminyum jaluzi perde, jaluzi perde çeşitlerinden bir tanesidir. Mekanizmaya sahip ve de yatay şeritlerden oluşan perdelere jaluzi perde denilmektedir. Bu perde sistemlerinin yapımında da farklı malzemeler kullanılabilmektedir. Yani yatay şeritler farklı malzemelerden oluşturulabilir. Alüminyum jaluzi perdelerin şeritleri de alüminyum malzeme kullanılarak oluşturulmaktadır. Uzun yıllardır kullanılan bu mekanizmalar öncellikle ofislerde kullanılmaya başlanmıştır. Fakat günümüzde birden fazla mekanda ya da yaşam alanlarında bu perde sistemleri ile karşılaşılabilmek mümkündür. Farklı boyutlarının bulunabilmesi ya da farklı renklerde tercih edilebilmeleri de mümkün hale gelmektedir. Kullanımı da oldukça rahat olan alüminyum jaluzi perde çeşitleri çok hafif bir yapıya sahip olmaktadır.

Alüminyum Jaluzi Perde Özellikleri

Alüminyum jaluzi perde özellikleri birden fazladır. Kullanımında da pek çok avantaj ile karşılaşılır. Örnek vermek gerekirse alüminyum jaluzi perdeler kolaylıkla temizlenebilir. Temizliğinde nemli bir bez kullanılması yeterli olmaktadır. Yalnızca silinerek kolay bir şekilde temizlenmesi mümkündür. Kumaş perdeler ile karşılaştırıldığı zaman bu özelliği de avantaj sağlamaktadır. Ortaya çıkabilecek masrafların da bu şekilde önüne geçilmektedir. Alüminyum jaluzi perdelerin kullanımı da oldukça basittir. Perde sistemlerinin yanında yer alan zincir ya da çubuklar ile perdeler açıp kapatılabilir. Işık geçirgenliğinin istenilen şekilde ayarlanabilmesi mümkün olur. Manuel kullanıma sahip alüminyum jaluzi perde çeşitleri olduğu gibi motorlu sistemleri de bulunan jaluzi perde çeşitlerine de ulaşılabilir. Kullanım alanlarına göre de farklı çeşitleri değerlendirilebilir.

Alüminyum Jaluzi Perde Kullanım Alanları

Alüminyum jaluzi perde çeşitlerinin kullanımı genel olarak işletmelerde ya da ofislerde tercih edilir. Ancak evlerde de kullanıldığı, tercih edildiği görülür. Mutfak veya çalışma odalarında bu perde sistemleri kullanılabilir. Ofislerde ya da çalışma alanlarında kullanılması da avantaj sağlamaktadır. Bu alanlarda perde temizliği zorlayıcı olabilir. Ancak alüminyum jaluzi perdelerin temizliği oldukça kolaydır. Bu avantajının yanı sıra güneş ışığını tamamen de kesebilir. Bu da güneş ışınları nedeni ile ekran parlaması sorununun önüne geçer. Bu durum da çalışma alanları için önemli bir konudur. Sizler de ihtiyaç duyduğunuz farklı alanlarda alüminyum jaluzi perde tercih ederek avantajlarından yararlanabilirsiniz.

HEMEN ARAYIN,

EKİBİMİZ SİZLERE YARDIMCI OLMAK İÇİN BEKLİYOR

0216 688 44 91

BENZER ÜRÜNLER
1